Kúpili ste si novú vírivku, swim spa či bazén, ale nie ste si istý ako správne vyčistiť filter? Máte vírivku, swim spa či bazén už dlhšie, ale voda stále nie je podľa vašich predstáv? A viete, že za čistotou vodou je okrem správnej bazénovej chémie aj správne a pravidelné čistenie filtrov?

Neviete ako na to? Potom sme tento blog pripravili práve pre vás.

Funkčné filtre vo vírivke, swim spa či bazéne sú čisté filtre s nepoškodenou filtračnou tkaninou. Pokiaľ chcete udržať vodu vo vírivke čistú, tak počas prvých 2 týždňov od kúpy vírivky, swim spa či bazéna by ste mali filtre vyčistiť dvakrát za týždeň.

Potom je potrebné čistiť filtre podľa potreby, najmenej však každé 2 týždne. Praktické je mať náhradné filtre a striedať ich, ale nie je to podmienkou.

Ako na samotné čistenie filtra?

1. Vložte filter určený na čistenie do vhodnej nádoby a ak máte náhradný filter vložte ho do vírivky.

2. Do nádoby nalejte 10 litrov vody a 100 ml prípravku SpaBalancer filter cleaner a nechajte namočený 24 hodín. Filter musí byť úplne pokrytý vodou. Ak to nie je možné, keď nemáte vhodnú nádobu, tak filter po 12 hodinách otočte.

3. Filter vyberte z čistiaceho roztoku a dôkladne ho opláchnite pod tečúcou vodou. Zvyšky po čistení filtra môžu vo vírivke spôsobiť tvorbu peny. Najlepšie výsledky a dôkladné vyčistenie filtrov od zvyškov dosiahnete s dômyselnou pomôckou FILTER SPRAY. Je vyrobený z masívneho hliníka, robustný, pevný a spoľahlivý.

4. Tento krok je voliteľný. Pre ešte lepšie vyčistenie filtrov vo vírivke, swim spa či bazéne, pridajte 25ml Ultrashocku/Duozonu do 10 litrov vody a nechajte filtre v takto upravenej vode cez noc. Potom filtre ešte raz dôkladne opláchnite. Týmto postupom sú vaše filtre aj 100% vydezinfikované a pripravené vám dobre slúžiť.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktuje na 0908 722 270  alebo na info@starostlivostovodu.sk!