Hore
(0)

Profi saunové vonné esencie – aromaterapia

Určené pre profesionálov,  bezkonkurenčne nízke dávkovanie a široký sortiment

Vysoko koncentrované a čisté saunové esencie Lacoform umocnia váš zážitok zo saunovania o silné aromaterapeutické zážitky.

Vonné esencie Lacoform sú:

  • Vyrobené z éterických olejov, bez prístupu vzduchu, v 100% čistote
  • Naviazané na čistú bázu, ktorá umožní premiešanie s vodou a zaistí tak bezpečné   dávkovanie
  • Kompletne sa odparí, nezanechávajú stopy na wellness zariadení
  • Vyrobené s dôrazom na kvalitu a úspornosť: Vďaka vysokému obsahu éterických olejov vyžaduje extrémne nízke dávkovanie.

Éterické oleje v saunových esenciách sú naviazané k základnej báze umožňujúcej ľahké dávkovanie a stabilnú vôňu. Na rozdiel od čistých éterických olejov je možné ich dávkovať aj automatickými dávkovačmi, alebo premiešať s vodou v saunovom vedre.

Vďaka tomu je používanie aróm bezpečné aj v prípade, že ich chcete používať v odparovacej miske nad kachľami či kachle polievať menej odbornou obsluhou. Základná báza totiž slúži ako emulgátor a umožňuje esencii dokonalé premiešanie s vodou (esencia nezostáva plávať na hladine).

Unikátna báza zaisťuje optimálne uvoľňovanie vôní v rôznych podmienkach wellness (iná báza je teda použitá pre saunové esencie pre fínske sauny a infrasauny a iná pre esencie do parných kabín a pod.).

Esencie Lacoform sú navrhnuté pre verejné prevádzky a spĺňajú najprísnejšie nároky na kvalitu. Esencie sú vyvíjané  a vyrábané na špeciálnom unikátnom zariadení Dosiercluster v Köngene v Nemecku: v sterilnom prostredí, na základe pevne daných receptúr so stabilným zložením (odchýlka výroby je 0,01% v zložení jednotlivých komponentov).

Ručné dávkovanie: Pre sauny o veľkosti do 12m2: 1-2 ml esencie na jeden liter vody v saunovom vedre, pre sauny  12 – 20 m2 : 3-5 ml esencie na jeden liter vody v saunovom vedre, pre sauny od 20 m2 : 5-8 ml esencie na 1 l vody v saunovom vedre. Takto pripravený roztok slúži na polievanie saunových kameňov počas saunovania.

Alternatívne je možné rovnako silný roztok pripraviť do odparovacej mištičky umiestnenej nad saunovou pecou.

Automatické dávkovanie: Optimálne s dávkovačom Lacodos IT Plus, prípadne s iným dávkovačom určeným na dávkovanie saunových esencií. Esencia sa musí miešať s vodou a cez odkvapkávací kohút v nastavenom intervale odkvapkáva na saunové kachle.


Produkty

DRUHY SAUNOVÝCH ESENCIÍ

VETROVÉ VÔNE

Eukalyptus

Klasická, najpoužívanejšia saunová vôňa eukalyptových listov. Osviežujúca, povzbudzujúca, naťahujúca, chladivá, čistá.

Eukalyptus – mentol

Naťahujúca, gáfrová, svieža, povzbudzujúca. Mentolom podopretá vôňa eukalyptových listov na ešte väčšie uvoľnenie.

Mäta pieporná

Osviežujúca, vetrová, oživujúca, povzbudzujúca. Klasická vôňa čerstvých mätových listov, gáfrová a preťahujúca.

Ľadový medveď

Výnimočná zmes ovocných vôní s klasickou gáfrovou vôňou eukalyptu. Prepája ovocné vône s osviežením a povzbudením.

Eukalyptus – mentol – extra silný

Skvelá kompozícia eukalyptových listov a silné dávky mentolu pre extrémne pretiahnutie a uvoľnenie.

CITRUSOVÉ VÔNE

Ľadový citrón

Perlivá, citrónová vôňa zosladnutá nečakaným mrazom. Osviežujúce, chladivá a napriek tomu jemne sladká. Na dobrú náladu a osvieženie.

Zelený citrón

Silne citrónová vôňa s jemnými tónmi zelenej limetky. Osviežujúce, povzbudzujúce, ľahučko natrpknuté a veľmi jemne sladkasté.

Grepfruit

Silne, jasne citrusová vôňa s klasickým, sladko horkastým nádychom. Veľmi jasná, perlivá, príjemná, osviežujúca, romantická.

Pomaranč – mandarínka

Vôňa čerstvo lúpaného pomaranča, pomarančovej kôry, s ľahkým a sladkastým nádychom mandarínky. Žiarivá, jasná, citrusovo sladká.

Mexiko – lemontrass

Vôňa tropickej trávy voňatky citrónovej je jemne citrusová, ľahučká horkastá s korenenými tónmi, nevtieravá, upokojujúca a tíšivá.

BYLINNÉ VÔNE

Alpské byliny

Veľmi univerzálna bylinná zmes. Evokuje čistotu, jarný vietor a slnko. Jemne kvetinová, jemne korenená, vyvážená.

Francúzska medovka

Vôňa rozomnutých lístkov čerstvo odtrhnutej medovky. Príjemná, bylinná, ľahko natrpknutá. Upokojujúce, svieže, s citrónovými tónmi.

Harmanček

Bylinková, veľmi jemná, ľahko korenená vôňa harmančekových kvetov. Upokojujúce, uvoľňujúce, relaxačné, harmonizujúce.

Toskánske byliny

Zmes bežne známych liečivých bylín z talianskych záhradiek. Vonia po rozmarínu a tymiánu, bylinná, ľahko drevitá, výrazná.

Levanduľa

Kvetinová, bylinná, ľahko sladká, ľahko korenená, evokuje vôňu sena a plného leta. Levanduľa je spojená s pocitom čistoty a sviežosti.

OVOCNÉ VÔNE

Granátové jablko

Veľmi zrelé zrniečka granátových jabĺk so sladkou, mámivou a veľmi ženskou vôňou. Pre harmóniu, vnútorný pokoj, uvoľnenie a relaxáciu.

Divoká višňa

Silná jesenná vôňa prezretých čerešní, nezameniteľná a zvodná. Sladká, omamná, povzbudzujúca, vášnivá.

Ceylonské mango

Evokuje zrejúce, ešte neprezreté mango. Sladká, perlivá, s odľahčujúcimi ľahunc e kyslastými tónmi.

Marocká marakuja

Jedna z menej sladkých ovocných vôní. sladkasté, jemné, ľahko kvetinová, s osviežujúcimi perlivými tónmi pripomínajúcimi bazy.

Čierne ríbezle

Sladkokyslé roztlačené bobule čiernych ríbezlí. Ovocné, letné, výrazná, až citrusová, pozvbudzujúca a radostná.

KVETINOVÉ VÔNE

Lúčne kvety

Kompozícia kvetinových vôní rozkvitnutej jarnej lúky. Kvetinová, bylinná, ovocná, ľahko sladkastá. Ukľudňujúca, tíšivá.

Orgován

Výrazná, sladká a ťažká vôňa bieleho orgovánu v plnom kvete. Dráždivá, omamujúca nálada ulice sparných dní neskorej jari.

 Biely kvet jazmínu

Nezameniteľná vôňa rozkvitnutých bielych kvetov jazmínu. Prenikavá,intenzívna, sladká, vábivá, zmyselná. Uvoľňujúca, antistresová.

Lipový kvet

Sladká, výrazne kvetinová vôňa rozkvitnutých letných líp. Povznášajúce, zasnená, upokojujúca, nežná a láskavá.

LESNÉ VÔNE

Kosodrevina

Lesná, ihličnatá, posilňujúca, živičná. Vôňa kôry, šišiek a borovicového ihličie s ľahko vetrovým podtónom. Posilňujúci, povzbudzujúci.

Fínska breza

Ústretová, stabilizujúca, vyrovnaná vôňa brezovej kôry a lístia. Pre psychickú vyrovnanosť a pohodu. Antiseptická, čistá.

Jedľové ihličie

Ihličnatá, drevitá, evokuje vlhký les, kôru stromov, opadané ihličie a mach. Svieža vôňa ihličia a vlhkého lesného porastu.

ORIENTÁLNE VÔNE

Oriental

Orientálna vôňa v jemnejšom prevedení. Drevitá, sladká, dráždivá, mámivá, s ovocnými tónmi, neobvykle príjemná a uvoľňujúca.

Med

Ťažká, sladká, výrazná vôňa čerstvo stočeného medu. Pripomína husto tečúcu medovinu. Čistá, jednoduchá, dráždivá aj upokojujúca.

Indický palisander

Kráľovná medzi saunovými vôňami. Drevitá, jemne korenená, zmyselná, pižmová. Mužná, mámivá, erotická.

Santalové drevo

Zemitá, sladká vôňa žltého santalového dreva, s natrpklými tónmi čerstvé miazgy a ľahko ovocným nádychom.

Pre arómaterapiu v priestore alebo infrasaune sa odparujú z misiek s vodou, vo finskej saune sa dávkujú optimálne cez snehové gule pridaním 1 – 3 kvapky éterického oleja alebo sa pridávajú do saunového vedra a s vodou premiešajú za použitia vhodného emulgátora (emulgátor umožní prepojenie vody a oleja).

Počas jedného saunovacieho cyklu môžeme použiť 3 snehové gule s rovnakými alebo vzájomne sa doplňujúcimi vôňami (pripraviť aspoň 3 minúty pred začiatkom ceremoniálu).
Alternatívne je možné nakvapkať 3 – 8 kvapiek do saunového nálevu. V takom prípade je nutné nálev pred aplikáciou na saunovú pec dôkladne premiešať a nedovoliť oddeleniu oleja od vody, ešte lepšie ich pridať do vody trochu alkoholu alebo iného emulgátora.

 

V prípade, že potrebujete poradiť s údržbou vody vo vírivke či swim spa,
alebo pomôcť s výberom správneho filtra, neváhajte nás kontaktovať

na info@starostlivostovodu.sk

alebo zavolajte na 0908 722 270

Poradenstvo poskytujeme ZDARMA.