SpaBalancer je revolučný nástroj v starostlivosti o vodu. Ide o bezchlórový prostriedok, ktorí si určite zamilujete. Prečítajte si, prečo je tak výnimočný.

Ako rieši starostlivosť o vodu SpaBalancer?

SpaBalancer vníma vodu ako naše najväčšie prírodné bohatstvo a týmto princípom sa riadi a v plnej miere ho uplatňuje, aj keď rieši starostlivosť o vodu vo vírivkách, swim spa či bazénoch. SpaBalancer nie je zmes chemikálií. SpaBalancer zlepšuje vodu pomocou minerálov a rastlinných enzýmov. SpaBalancer nefunguje sám o sebe. Tento prostriedok stimuluje vodu k tomu, aby narastali jej prirodzené čistiace mechanizmy.

Základným princípom čistiaceho mechanizmu je hexagonálna štruktúra vodných molekúl. Keď tieto minerály prídu do kontaktu s povrchom vodných molekúl, čo i len v stotinách milimetrov usporiadajú sami seba. Je to ako keď molekuly vody vytvoria ľad. Týmto vzniká niečo ako gélové zoskupenie, v ktorom sú zapuzdrené cudzie predmety. V tomto géle sú molekuly vody zoskupené do hexagonu.

Je to niečo podobné, ako keď sa tvorí sneh, cudzie predmety sú vytlačené preč z tohto zoskupenia. A čo viac, tento proces uvoľňuje atómy vodíka. Toto uvoľnenie spôsobí oxidačno-redukčný potenciál, ktorý redukuje obalené aneróbne baktérie.

Prísady oxidu hlinitého vedú k zhlukovaniu, ktoré umožňuje, že znečisťujúce látky sú odfiltrovateľné. Starostlivosť o vodu je vďaka SpaBalanceru jednoduchšia a tento prirodzený liečiaci proces končí tak, že voda je účinne vyčistená.

Tak ako tento efekt ovplyvňuje všetky znečistenia vody, SpaBalancer je tiež schopný čistiť vodu bez toho, aby bola na prvý pohľad znečistená. SpaBalancer berie starostlivosť o vodu vážne a vyčistí aj zdanlivo čistú vodu.

Viete ako pracuje váš starý známy chlór?

V skratke sa pozrite, ako riešia starostlivosť o vodu prostriedky na báze chlóru. Chlór reaguje s elementmi vo vode pomocou výmeny elektrónov a zabíja baktérie. Keď chlór príde do kontaktu s močovinou alebo inými aminokyselinami (moč, pot, tuk, šampón, oleje atď.), nemôže ich zoxidovať, vytvorí sa chemická zlúčenina medzi týmito elementmi a chlórom – amíny. Efekt na naše zdravie týchto tisícich a tisícich neznámych zlúčenín nebol nikdy skúmaný. A aj keby skúmaný bol, veľa z nich by sa ukázalo ako škodlivých pre naše zdravie (prevažne ako karcinogény a alergény).

Tieto chloramíny spôsobia, že voda bude kalná, pretože sú príliš malé, aby boli odfiltrovateľné, a teda nemôžu byť z vody filtračným systémom odstránené. Tieto zlúčeniny tiež brzdia prirodzený efekt chlóru, ktorý znemožňuje baktériám prežiť. Voda sa pokazí a musí byť vymenená.

Čo na to SpaBalancer?

Ohromné na SpaBalanceri je to, že všetky cudzie predmety vo vode sú zabalené a odfiltrované z vody von. Žiadna chemická reakcia alebo odpadové produkty nevznikajú. Zhluk cudzích predmetov je oddelený filtrom a následne mechanicky odstránený. Starostlivosť o vodu s prostriedkami SpaBalancer je jednoduchá. Voda budete mať krištáľovo jasnú farbu a bude čistá ako horský potôčik. Zistili sme, že životnosť vody vo vírivke, swim spa či bazéne s týmito vlastnosťami je viac ako dva roky. Tak bezpečne vieme, že môžeme nechať vodu vo vírivke aj celý rok.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na info@virivkysaunybazeny.sk alebo na 0908 722 270!