Aromaterapia nie je len o príjemných vôňach, aromaterapia je druh terapie, ktorý nám pomáha relaxovať, liečiť, odpočívať a zotavovať sa zo stresu alebo choroby s cieľom zmierniť únavu, bolesť a navodiť celkové zdravie a pohodu.

Aké sú výhody aromaterapie?

  1. Zlepšuje kvalitu spánku 

Esenciálne oleje majú relaxačné vlastnosti, ktoré nám môžu pomôcť dosiahnuť pokojnejší nočný spánok. Ak ste už pred spaním uvoľnení, bude sa vám ľahšie zaspávať. Skúste pridať pár kvapiek vašej obľúbenej vôňe do vody vo vírivke alebo do sauny. Stres, úzkosť a depresia neprispievajú ku kvalitnému nočnému spánku, ale začlenenie aromaterapie do večerného relaxu vo vírivke alebo saune môže pomôcť zlepšiť váš spánok a celkovú kvalitu života.

  1. Pomáha zmierniť stres a úzkosť

Venovanie niekoľkých hodín dňa tomu, aby sme do našich životov začlenili pocit pokoja, nám pomáha cítiť sa uzemnení a umožňuje nám vyrovnať sa s negatívnymi myšlienkami a pocitmi. Všímavosť a meditácia sa stávajú životným štýlom a táto prax má mnoho výhod. Aromaterapia vo vírivke alebo saune vám dáva možnosť pokojne sedieť, zhlboka dýchať a oddychovať.

  1. Zlepšuje náladu

Vône majú schopnosť vyvolať spomienky, vyvolať rôzne emócie a dokonca znížiť stres, vďaka čomu sa cítime nabití energiou a šťastní. Vôňu do vírivky alebo sauny si v danom čase vyberajte vždy podľa aktuálnej nálady.

  1. Zmierňuje bolesť

Aromaterapia vo vírivke alebo saune sa stáva populárnym spôsobom, ako pomôcť zvládnuť a zmierniť mierne bolesti vrátane bolesti hlavy, žalúdočných kŕčov, krku, chrbta či kolien.

Spoľahnite sa na naše vône do víriviek a sáun.

Na domácu aromaterapiu alebo inhaláciu vám k plnej spokojnosti výborne poslúžia naše éterické esenciálne oleje.